You are currently viewing Zeytin Yağı (1 lt) 22 TL

Zeytin Yağı (1 lt) 22 TL

Hatay’da Ağustos-Eylül aylarında hasat zamanı zeytinler, geleneksel çırpma yöntemiyle toplanır. Zeytinler toplanırken direk toprağa değmesi engellenir.

Çünkü toprak ile temas ettiğinde asitlik oranı artan zeytinde lezzet ve kalite kaybı olur. Toplanan zeytinler çok bekletilmeden dinlenme havuzuna alınır. Burada yıkama işlemi ile toz toprak ve yapraklarından temizlenen zeytinler kırma işlemine alınır.

Burada kırılan zeytinler hamur kıvamına getirilir, üzerine bir miktar su eklenip karıştırılarak su ve yağın ayrıştırılması sağlanır.

Ayrışan yağ dinlenme tanklarına alınarak süzülerek paketleme işlemi yapılır. Tüm bu aşamaların hiçbirinde katkı maddesi ve ısıl işlem uygulanmaz. Pres yapılırken ki sıcaklık doğal ve yeterli sıcaklıktır.

Zeytinyağımız 1 litrelik cam kavanozlarda gönderilmektedir. Ayrıca kg göre sipariş alınmaktadır.

Ürünlerimiz %100 doğal olup, hijyen koşullarına son derece önem verilerek üretilmiştir. Hatay yöresinin iklim ve coğrafi koşullarında üretilen ürünlerimiz lezzet garantilidir.

Alışverişlerinizde kargo ücreti müşterilerimize aittir, kargolarımız karşı ödemeli yollanmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla ürünleriniz bozulmadan güvenle sizlere ulaşır.

FİYATI : 00₺ 

Bir cevap yazın